Afscheidscadeautjes voor de juf of meester

Op vakantie in de Eifel: Landal Eifeler Tor

Posted In:persoonlijk, reizen

Vorig jaar kwam ik tijdens de Bungalowweken van Hema een mooie aanbieding tegen. Tegen een prikkie kocht ik een voucher en boekte ik voor ons een midweek weg naar Landal. In februari was het zo ver en vertrokken we richting de Eifel – Duitsland om een aantal dagen met ons gezin te genieten. In dit verslag vertel ik hoe het was, wat we hebben gedaan en laat ik wat fijne foto’s zien!

Duitsland

We kozen voor de maand februari en Duitsland, omdat het me leuk leek om met de kinderen van de sneeuw te genieten. Toen ik de site van Landal aan het bekijken was, viel mijn oog al snel op het prachtige park Eifeler Tor. Dit vakantiepark ligt in het rustige Heimbach, aan de rand van het Nationaal Park Eifel. De natuur en het feit dat het park nog vrij nieuw is, waren voor ons doorslaggevende redenen om een midweek te boeken.

Doordat ik een voucher heb gekocht tijdens de Hema Bungalowweken, was ik voor een midweek slechts €129 kwijt.

Eifeler Tor

Landal Eifeler Tor is dus zogezegd een vrij nieuw park. Het ligt op een helling en is daardoor wel minder geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Ook met een kinderwagen moet je soms iets langer omlopen, maar dit vonden wij geen enkel probleem. De meeste appartementen en faciliteiten zijn per lift bereikbaar.

Accomodatie

Qua verblijf bij Eifeler Tor, heb je keuze uit 13 verschilllende accommodaties. Deze zijn geschikt vanaf 4 tot zelfs 12 personen. Het gaat om appartementen en bungalows.

De badkamer was erg ruim en had een douche, bubbelbad en sauna. Ook deze ruimte was weer erg schoon. Wat erg fijn was, is dat het appartement een apart toilet had.

Wij zaten in 4-persoonsappartement 4LA1, van 80 m2. Het was een ontzettend ruim, licht en schoon appartement, met alle voorzieningen die je van thuis ook gewend bent. Denk aan een oven, fornuis, koelkast, vaatwasser en zelfs twee verschillende koffiezetapparaten. Bij aankomst zijn de bedden opgemaakt. Wij sliepen in een slaapkamer met een boxspring en de jongens sliepen op de andere slaapkamer waar ook een boxpring stond die je uit elkaar kon schuiven. Standaard aanwezig zijn een campingbedje en kinderstoel.

Daarnaast beschikte ons appartement over een ruim balkon met zitjes wat over de mooie promenade uit keek. Er was zelfs een mogelijkheid tot zonnebaden, want in één van de slaapkamers stond een zonnebank die je over je bed kon schuiven.

Al met al vond ik het appartement behoorlijk luxe en volgens mij hebben alle accommodaties vergelijkbare faciliteiten.

Zwemmen

Als gast heb je gratis toegang tot het binnen- en buitenzwembad. Het is geen zwemparadijs zoals je misschien van andere vakantieparken kent, maar de kinderen zullen zich er prima vermaken. Voor peuters is er een klein badje met glijbaan en onze oudste heeft zich goed beziggehouden met een strandbal. Het buitenzwembad is logischerwijs niet geopend tussen oktober en april.

Eten & drinken

Naast de zwembaden heeft Landal Eifeler Tor twee restaurants; Heimbacher Brauhaus en Restaurant Casa Ruscello. Het Heimbacher Brauhaus is altijd open en zeer gezellig en sfeervol ingericht. We hebben er wat drankjes gedaan en een keer gegeten en het was allemaal dik in orde. Het Italiaanse restaurant is in de wintermaanden geopend van donderdag tot en met zondag. De laatste avond van ons verblijf hebben we heerlijk gegeten en ook dit restaurant is weer erg knus en mooi ingericht.

In de zomermaanden is ook de afhaal- en snackshop naast het buitenzwembad geopend. Je kunt hier pizza’s en friet met snacks afhalen. Je dagelijkse boodschappen en verse broodjes haal je in de parkshop of in een supermarkt in de nabij gelegen dorpjes.

Een tip is om het Uit & Thuis arrangement aan te schaffen, wat wij ook hebben gedaan. Met dit arrangement kun je één avond een 2-gangenmenu nuttigen in één van de restaurants en je kunt één avond gourmetten in je accommodatie. De kosten zijn 35,50 voor volwassenen en 14,50 voor kinderen. Wij hebben een arrangement voor twee volwassenen gedaan en met gourmetten was er voldoende eten voor ons en onze kinderen van 5 en 1 jaar.

Omgeving en activiteiten

Tijdens ons verblijf in Eifeler Tor was er genoeg te doen. Tijdens schoolvakanties kunnen kinderen knutselen en spelletjes spelen in de Bollo Club. Ook worden dan voor jong en oud allerlei sportieve en creatieve activietieten georganiseerd door het Fun & Entertainment-team. Tijdens en buiten schoolvakanties om, kunnen de kinderen altijd in de speeltuin spelen of springen op de airtrampoline.

Als fietsliefhebber kun je je hart op in de Eifel. Er zijn namelijk mooie fietsroutes, voor zowel met of zonder kinderen. Het vakantiepark beschikt over een klein ‘reisbureau’ waar je informatie kunt vragen over routes en je kunt op het vakantiepark ook fietsen huren.

Weiser Stein

Op de tweede dag van ons verblijf in Landal zijn wij naar Weiser Stein gereden. Dit is een skigebied op ongeveer 40 minuten rijden vanaf het park. Het gebied heeft 1 afdalingspiste van 550 meter lang en een baan om vanaf te sleeën. Super leuk voor de kinderen! Heb je geen slee bij, dan kun je er één op locatie huren. Let wel op dat je contant geld mee neemt. Dit hadden wij niet (lekker voorbereid). Gelukkig was de man zo aardig om ons voor een lager tarief een slee mee te geven. Dat is overigens iets wat sowieso opvalt; de lokale bevolking is super aardig!

Nationaal park Eifel – Wilder Kermeter

Op de woensdag tijdens ons verblijf was het een mooie, zonnige dag. Een perfecte dag om lekker te wandelen en dit hebben we dan ook gedaan. Op nog geen 5 minuten rijden van het Landal park ligt de wandelroute Wilder Kermeter in Nationaal Park Eifel, wat ‘wilde weg’ betekent.

Tijdens je wandeling door het bos en over bruggetjes, kom je 10 interactive stations tegen die je informatie geven over de wildernis, bosontwikkeling en biodiversiteit van het Nationaal Park Eifel. De uitleg is in verschillende talen beschikbaar, waaronder Nederlands. Onze oudste van 5 jaar vond het erg interessant en mooi en wij ook! Deze wandelroute was goed te doen met kinderwagen. Ik adviseer je wel sneeuwschoenen aan te doen als er nog sneeuw ligt, zodat je niet uit glijdt. In de sneeuw is de Wilder Kermeter prachtig, maar ik kan me voorstellen dat het ook tijdens andere seizoenen een bezoekje waard is!

Rursee

Praktisch naast Eifeler Tor ligt de Rursee, één van de grootste stuwmeren van Duitsland. Het is niet alleen een mooie plek om de natuur te bekijken en foto’s te maken, maar je kunt ook een rondvaart doen. Helaas kon dit niet toen wij er waren, maar vanaf april varen ze weer!

In de warmere maanden kun je ook naar natuurzwembad Eschauel in de buurt gaan. Na een duik in de Rursee kun je zonnebaden op het zachte strand.

Conclusie

Je zult het misschien wel gemerkt hebben; ik ben laaiend enthousiast over Landal Eifeler Tor! Het is één van de schoonste en mooiste vakantieparken waar ik heb gezeten en we hebben van elke minuut genoten. Er is genoeg te doen en te beleven. In de 5 dagen dat wij er waren hebben we en perfecte verdeling van ontspanning en activiteiten gevonden. Wat mij betreft gaan we zeker nog eens terug. Wie weet tijdens een ander seizoen, om de Eifel weer in ander ‘licht’ te zien.

Ben je op zoek naar een super kidsproof vakantie? Bezoek dan eens Disneyland Parijs met je kinderen. Plezier gegarandeerd!